تالار حافظ

چهارشنبه ٤ آذر ،۱۳۸۳

رشد ارزش گروه بازار محصولات شيميايي <وصندوق> از 491‌درصد فراتر رفت‌

 

  گروه محصولات شيميايي سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي كشوري در دوره يك ماهه منتهي به پايان مهرماه سال جاري از رشد ارزش بازاري معادل 5/491‌درصد نسبت به بهاي تمام شده ابتداي دوره برخوردار بود.

 بر اساس اطلاعات منتشره از سوي سازمان بورس اوراق بهادار تهران ارزش بازار گروه وسايل نقليه موتوري و واسطه‌گري‌هاي مالي اين شركت نيز به ترتيب 2/224 و 02/81‌درصد رشد نسبت به بهاي تمام شده ابتداي دوره آن داشت.

 اين در حالي است كه گروه كاني غير فلزي اين شركت با 47/21‌درصد كاهش ارزش بازار نسبت به بهاي تمام شده ابتداي دوره مواجه بود.

  ارزش بازار سرمايه‌گذاري‌ در سهام شركت‌هاي بورسي سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي كشوري كه در ابتداي دوره 5 هزار و 515 ميليارد و 165 ميليون ريال بود در پايان دوره با 442 ميليارد و 155 ميليون ريال به 5 هزار و 73 ميليارد و 10 ميليون ريال رسيد.

 همچنين بهاي تمام شده ابتداي دوره سرمايه‌گذاري در سهام شركت‌هاي صندوق بازنشستگي كشوري در ابتداي دوره يك هزار و 830 ميليارد و 45 ميليون ريال بود كه در پايان دوره با 12 ميليارد و 940 ميليون ريال كاهش به يك هزار و 817 ميليارد و 105 ميليون ريال رسيد.

 بر همين اساس بهاي تمام شده سرمايه‌‌گذاري‌ در سهام شركت‌هاي غير‌بورسي اين شركت نيز در ابتداي دوره 3 هزار و 840 ميليارد و 764 ميليون ريال بود كه با 64 ميليارد و 836 ميليون ريال كاهش در پايان دوره به 3 هزار و 775 ميليارد و 928 ميليون ريال رسيد.

 صورت پرتفوي سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي كشوري در دوره مذكور شامل 19درصد سهام واسطه‌گري‌هاي مالي، 18 درصد سهام كاني غير فلزي، 18 درصد سهام فرآورده‌هاي نفتي، 14‌درصد سهام محصولات شيميايي، 12 درصد سهام غذايي، 6 درصد سهام فلزات اساسي، 5 درصد سهام وسائل نقليه موتوري و 8 درصد سهام ساير شركت‌ها بود.

 اين شركت در دوره مذكور 13 ميليارد و 348 ميليون ريال از واگذاري سهام خود سود برده است. همچنين 71 ميليارد و 699 ميليون ريال به ارزش كل سهام آن به دليل تحصيل سهام جديد افزوده شده است.

 همچنين  افزايش سرمايه شركت سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي كشوري ثبت شد.

 براساس اطلاعيه سازمان بورس اوراق بهادار تهران، به موجب صورت‌جلسه مجمع عمومي فوق‌العاده 25 فروردين سال ‌جاري و هيات‌مديره مورخ 24 مرداد ماه امسال، سرمايه اين شركت از مبلغ يك‌هزار و 200 ميليارد ريال به مبلغ 2 ميليارد و 400 ميليون ريال منقسم به 2 هزار و 400 ميليارد سهم هزار ريالي با نام كه تماما پرداخت شد از طريق نقدي و مطالبات حال شده تامين گرديده افزايش يافته است.

 براساس اين گزارش ماده 6 اساسنامه به شرح فوق اصلاح و ذيل ثبت از لحاظ افزايش سرمايه در اول مهرماه سال 83 تكميل و امضا گرديده است. همچنين متن مندرج در صورت‌جلسه به عنوان ماده 77 به اساسنامه اضافه و ماده 77 به 78 اساسنامه تغيير يافت.

مهرداد حسینی

[ خانه| آرشيو | پست الكترونيك ]

خانه
آرشيو
پست الكترونيك

پرشين‌بلاگ

دوستان

 

وبلاگهای بورسی

تالار حافظ

بازارمالی

نوسان

کامیار فراهانی

مدیریت سهام

پرشیا استاک

اقتصاد-بورس-بانکداری

بازار تجارت و سرمایه

پرتفوی

پشت آینه

بازار سرمایه ایران

infomercial

تالار شیشه ای

شهریاری

بورس

رضا آزاد

کارگزار

راست بازار

مدیر

خاطرات یک مدیر

 اخبار داغ بازار بورس

اخبار داغ تدبیر اندیش

 

سایتهای بورسی

سازمان بورس اوراق بهادار

 خدمات بورس ایران

پارس پورتفولیو

آبان بروکر

سرمایه دات کام

سرمایه گذاری راهبرد

آریا سهم

بازار بورس

تضمین بازار

سهم ایران

سرمایه گذاری

شرکت کارگزاری مفید

شرکت کارگزاری تدبیرگر سرمایه

پارس اینوستمنت

ایران استوکس

نیک پاسارگاد

بازتاب

بازار بورس

اطلاع رسانی بانک و بیمه

دکتر عبده تبریزی

بورس فلزات لندن

تهران اکونومیست

بانک توسعه صادرات ایران

 

روزنامه های اقتصادی

روزنامه شرق

دنیای اقتصاد

پول

جهان اقتصاد

اقتصاد و هدف

صبح اقتصاد

حیات نو

ابراراقتصادی

عصر اقتصاد

 

شرکتها

صنعتی ایران خودرو

توس گستر

شانا

 سرمایه گذاری تکادو

توسعه صنایع بهشهر

صدرا

چادرملو

سایپا

سرمایه گذاری پتروشیمی

 

شبکه های خبری

پارس نیوز