طرح توسعه توليد كنسانتره خام روي در زنجان به بهره‌برداري رسيد

طرح توسعه توليد <كنسانتره خام روي> شركت توسعه معادن روي ايران، با حضور وزير صنايع و معادن در استان زنجان به بهره‌برداري رسيد.

مديرعامل شركت توسعه معادن روي ايران در مراسم افتتاح اين طرح، از صنعت سرب و روي ايران به عنوان يكي از صنايع شاخص و بزرگ خاورميانه ياد كرد و گفت: با افتتاح اين واحد، ظرفيت فرآوري كنسانتره شركت توسعه معادن روي ايران از سالانه 50هزارتن به 130هزارتن افزايش مي‌يابد.

حسن عليقنبري، ميزان توليد روزانه اين واحد را 200تن كنسانتره خام روي با عيار 33درصد اعلام و اضافه كرد: محصول اين واحد براي اولين بار در كشور به صورت بسته‌‌بندي 5/1تني حمل و عرضه خواهد شد.

وي، اشتغالزايي مستقيم اين طرح را 105نفر ذكر كرد و افزود : قبل از اجراي طرح توسعه، زمينه اشتغال 70نفر فراهم شده بود.

عليقنبري يادآورشد: طرح توسعه توليد كنسانتره خام روي در زميني به مساحت يك هزار مترمربع و با صرف هزينه‌اي معادل سه ميليارد و 450ميليون ريال اجرا شده است. مديرعامل شركت توسعه روي ايران، توليدات اين شركت را دو برابر نياز داخلي ذكر كرد و اظهار داشت: رعايت مسائل زيست محيطي در صنايع سرب و روي به عنوان سرمايه‌گذاري محسوب شده و راندمان اقتصادي را بالا مي‌برد.

وي گفت: بيش از هشت برابر فضاي مفيد اين شركت به فضاي سبز اختصاص دارد و شركت توسعه معادن روي ايران، اولين گروه داوطلب <صنعت سبز> در كشور است.

/ 0 نظر / 9 بازدید