هاشمي رفسنجاني:
نمي‌توانم درباره كانديداتوري رياست جمهوري بي‌تفاوت باشم

خبرگزاري فارس: رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در خصوص احتمال كانديداتوري در نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اظهار داشت: شرايط كشور به گونه‌اي است كه نمي‌توانم بي‌تفاوت باشم.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام،اكبر هاشمي رفسنجاني كه در ديدار جمعي از مسوولان و نخبگان آذربايجان غربي سخن مي‌گفت، با ارائه تحليلي از شرايط جامعه گفت: مطامع استعماري دشمنان ايران و انقلاب اسلامي هيچگاه نخواهد گذاشت كه هيچ فرد ايراني نسبت به مسائل جامعه بي‌تفاوت باشد.
وي افزود: آمريكا با صرف هزينه‌هاي گزاف و كشته‌هاي زياد در عراق چيزي جز خسران عايدش نشده و نخواهد شد.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح كرد: بنابراين بنگاههاي تبليغاتي آمريكا براي انحراف افكار عمومي از باتلاق عراق، فرافكني كرده و جنگ رواني عليه جمهوري اسلامي به راه مي‌اندازند.
هاشمي تاكيد كرد: مردم ايران همانند گذشته با آمادگي، هوشياري و با اتحاد و همدلي توطئه‌هاي دشمنان را خنثي خواهند نمود.
وي در ادامه با اشاره به اهداف سند چشم انداز بيست ساله كشور خاطرنشان كرد:‌ آرزوي همه ملت ايران، داشتن جامعه‌اي پيشرفته، عالم و مردمي مرفه و قدرتمند است.
اين مقام مسوول در بخشي ديگر از سخنانش به وضعيت آذربايجان غربي اشاره كرد و گفت: پايين آمدن برخي از شاخص‌هاي رشد در اين منطقه مستعد از حيث منابع طبيعي و انساني و شرايط خوب مرزي، تاسف آور است.
هاشمي رفسنجاني همچنين در پاسخ به دعوت از وي جهت حضور در انتخابات نهمين دوره رياست جمهوري، گفت: شرايط كشور به گونه‌اي است كه نمي‌توانم بي‌تفاوت باشم.
وي اظهار داشت: هيچگاه جز به اعتلاي ايران و اسلام نمي‌انديشم و در اين راه نه تنها از عافيت‌طلبي بيزارم، بلكه اگر لازم باشد ملاحظات حيثيتي را نيز درنظر نخواهم گرفت.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: طبيعي است كه اظهارات نخبگان، نمايندگان مردم و اقشار و صنوف مختلف بسيار تاثيرگذار است.
هاشمي رفسنجاني تصريح كرد: من‌ آماده هستم، اما بر اساس همان منطق صبر مي‌كنم و اميدوارم نياز به حضور من نباشد.
همچنين در ابتداي اين ديدار جهانبخش محبي‌نيا، دبير مجمع نمايندگان مردم آذربايجان غربي در مجلس شوراي اسلامي در سخناني اظهار داشت: چنگ انداختن به صورت سرمايه‌هاي انقلاب جز ضرر حاصل ديگري ندارد.
وي افزود: امروز علاوه بر اينكه بايد دغدغه‌ سرمايه‌هاي ارزي و نوسانات قيمت نفت را داشته باشيم ، لازم است در اولويت اول به فكر صيانت از بزرگان و سرمايه‌هاي انقلاب باشيم.
محبي‌نيا تصريح كرد: آيت‌ا... هاشمي رفسنجاني هيچگاه خود را از دغدغه ايران و اسلام دور نكرده است.
به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت غلامرضا حسني، نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه نيز در اين ديدار گفت: وقتي ‌كه در جمع مردم خونگرم اروميه از جنابعالي دعوت به حضور در انتخابات رياست جمهوري نمودم به وجد آمدند.
محمد عباسپور ديگر نماينده مردم آذربايجان غربي در مجلس شوراي اسلامي نيز گزارشي از اوضاع اقتصادي، اجتماعي و سياسي استان ارائه كرد.
انتهاي پيام/


 

/ 0 نظر / 3 بازدید